آرامگاه عطار گلباران شد – تسنیم لنجان

همزمان با فرا رسیدن 25 فروردین، روز بزرگداشت عطار نیشابوری، قطار گردشگری مشاهیر وارد ایستگاه نیشابور شد و مورد استقبال، فرماندار، شهردار، نماینده مردم نیشابور در مجلس و جمعی از مسئولان محلی در این شهرستان قرار گرفت
او همچنین از قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مراسم خبر داد و گفت: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به مناسبت بزرگداشت عطار خواستار این شد که هنرمندان آثار عطار را پایه آفرینش های ادبی و هنری قرار دهند.

ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره این تور گفت: این قطار گردشگری ۱۰۸ نفر را در قالب تور گردشگری مشاهیر برای مشارکت در مراسم بزرگداشت روز ملی عطار و بازدید از اماکن فرهنگی و دیدنی نیشابور انتقال داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در تور گردشگری مشهد به نیشابور جمعی از استادان دانشگاه فردوسی، هنرمندان و خبرنگاران حضور دارند.

همچنین برگزاری ورکشاپ خوشنویسی و منطق الطیر خوانی، اجرای گروه موسیقی “سروشان”، اجرای گروه موسیقی مقامی “فردای جام”، اجرای گروه موسیقی “وای سیمرغ”، اجرای گروه موسیقی “رهاوی” در روزهای 24 و 25 فروردین در فرهنگسرای سیمرغ و مجموعه ورزشی توانیر از دیگر برنامه های بزرگداشت شیخ فرید الدین عطار نیشابوری بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مکرمی فر خاطر نشان کرد: برپایی شب شعر، برگزاری نشست های تخصصی، ادای احترام به مقام عطار نیشابوری شاعر و عارف نام آشنای ایران زمین و … از مهمترین برنامه های روز بزرگداشت عطار در نیشابور است که امروز برگزار می شود. ضمن این که در روز ملی شیخ فریدالدین عطار نیشابوری پس از برگزاری همایش علمی و پژوهشی، از مجسمه عطار نیشابوری ساخته محمد حلاج رونمایی خواهد شد.

این قطار با 108 مسافر صبح روز شنبه 25 فروردین در روز بزرگداشت عطار نیشابوری با هدف گرامی داشت این روز و مشارکت در برنامه هایی که به این مناسبت در نیشابور تدارک دیده شده است وارد ایستگاه راه آهن نیشابور شد.

همزمان با فرا رسیدن 25 فروردین، روز بزرگداشت عطار نیشابوری، قطار گردشگری مشاهیر وارد ایستگاه نیشابور شد و مورد استقبال، فرماندار، شهردار، نماینده مردم نیشابور در مجلس و جمعی از مسئولان محلی در این شهرستان قرار گرفت.

او بازدید از مجموعه های فرهنگی و تاریخی نیشابور، دهکده چوبی، مجموعه تاریخی شادیاخ، کاروانسرای شاه عباسی، حضور در آرامگاه خیام و کمال الملک را از برنامه های امروز تور گردشگری نیشابور ذکر کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *